Tarot, a przeznaczenie

Wiele osób myśli, że Tarot polega na zadawaniu pytań, tasowaniu kart i czytaniu – i to wszystko. Ale wiecie co? Kiedy zaczynasz wprowadzać Tarota do swojego codziennego życia, tworzysz bramę do czegoś niesamowitego.

Kiedy zaczynasz słuchać swojej intuicji, łączysz się ze swoją wewnętrzną mocą i manifestujesz przyszłość, której najbardziej pragniesz.

Tarot to zbiór symboli lub archetypów, które reprezentują całe ludzkie doświadczenie.

Pomoże ci to podejmować lepsze, bardziej świadome decyzje dotyczące twojej ścieżki życiowej, prowadząc cię do wyników, które są najbardziej zgodne z twoją Wyższą Jaźnią.

  • Pomoże ci to poruszać się w trudnych sytuacjach i zrozumieć głębsze znaczenie tych niepokojących wydarzeń i dlaczego tak się dzieje.
  • Oprócz tego pomoże ci to wypełnić twój potencjał w tym życiu, pokazując ci, gdzie leżą twoje najlepsze możliwości i jak możesz wpleść się w piękny i obfity przepływ życia.

Często ludzie myślą, że karty Tarota zabiorą ci wolną wolę – cokolwiek mówią karty, stanie się, bez względu na wszystko!  Cóż, to po prostu nieprawda. 

Karty Tarota delikatnie poprowadzą nas po naszej ścieżce, ale każdy z nas musi wziąć odpowiedzialność za decyzje, które podejmujemy po drodze. Bez tej odpowiedzialności coraz bardziej oddalamy się od pożądanych rezultatów i celów.

Tarot od dawna spotyka się z przesądami i był kiedyś postrzegany jako domena hipisów z zamiłowaniem do okultystycznych stereotypów wróżbitów. Teraz sztuka czytania tarota powraca w wielkim stylu.

Chociaż tarot staje się coraz bardziej popularny, nauka Tarota może nadal wydawać się nieuchwytna i myląca.

Chociaż karty tarota są obecnie szeroko stosowane na całym świecie , badania wskazują, że karty pochodzą z 1400 roku, gdzie pierwotnie były używane do gry karcianej, a nie przewidywania.

Najstarszymi kartami tarota, które przetrwały próbę czasu, są karty Visconti-Sforza, które zostały namalowane dla książąt Księstwa Mediolanu około 1440 roku.

Podsumowanie

Jedną z głównych rzeczy, które powstrzymują entuzjastów tarota przed zanurzeniem się w czytaniu Tarota, jest opowieść osób praktykujących, która mówi, że nie powinieneś kupować swojej pierwszej talii tarota, ale że musisz Ci ją ktoś dać.

Większość osób również uważa, że ten mit pochodzi z czasów, gdy talie tarota nie były trudne do znalezienia, w niektórych miejscach ich użycie było przestępstwem.

Ponieważ karty Tarota były sprzedawane na „czarnym rynku” tamtych czasów, musiałbyś znać odpowiednią osobę, aby dostać się w swoje ręce na planie.

Autor

Możliwość komentowania została wyłączona.